
Як пережити зиму із зеленою енергетикою
Замість того, щоб покладатися на генератори, Greenpeace виступає за розгортання гібридних сонячних електростанцій як швидкого та ефективного зеленого рішення.
З початку повномасштабного вторгнення українська енергетична інфраструктура перебуває під постійною загрозою російських атак. Зимові місяці становлять найбільшу загрозу для шкіл, лікарень та дитячих садків, оскільки будівлі можуть залишатися без електрики годинами.
Реалізація
В якості моделі для цієї ініціативи ми встановили гібридні сонячні електростанції у школі в Гостомелі, Київська область, та амбулаторії в Миколаєві.
Ці установки мають на меті зменшити залежність від дизельних генераторів, тим самим пом’якшуючи негативний вплив на здоров’я учнів та пацієнтів. Цей проект фінансується Greenpeace Німеччина та Екологічним фондом Greenpeace, а монтаж виконує українська компанія “Солар Сервіс”.

Переваги та майбутній потенціал
Гібридні сонячні системи об’єднують сонячні панелі та акумулятори, мінімізуючи залежність від вразливої електромережі, яка піддається обстрілам. У випадках, коли сонячна енергія не може задовольнити потреби установи, генератори слугують резервним рішенням. Ця ініціатива не лише значно скорочує витрати на комунальні послуги, але й створює передумови для того, щоб обидва заклади в найближчі місяці на 100% працювали на сонячній електроенергії.
Масштабування
У разі успішної реалізації подібні гібридні сонячні електростанції можуть бути встановлені в більшій кількості шкіл, дитячих садків та лікарень по всій Україні, особливо в районах поблизу лінії зіткнення з нестабільним електропостачанням. Ця ініціатива демонструє величезний потенціал та переваги сонячної енергії для України, прокладаючи шлях до більш стійкого та сталого майбутнього.
Інтегруючи відновлювані джерела енергії та просуваючи сталі практики, ми прагнемо створювати стійкі, екологічно відповідальні простори, які слугують громадам ефективно та стабільно.
Більше про зелене відновлення та енергоефективність

The solar panels used are part of a donation from the Biohaus Foundation Paderborn. They will be delivered to the Ukrainian town of Trostyanez at the end of June to support the power supply there.
Zu Beginn der Ukraine Recovery Conference in Berlin demonstrieren Greenpeace-Aktivist:innen mit einer überdimensionalen Sonnenblume (Durchmesser 7,50 Meter). Die Aktivist:innen demonstrieren für einen Ausbau der Solarenergie in der Ukraine. Die Blüte der Sonnenblume in der Mitte der Installation vor dem Konferenzort ist mit aktiven Solarpanelen gestaltet. Die verwendeten Solarpanele sind Teil einer Spende der Biohaus-Stiftung Paderborn. Sie werden Ende Juni in die ukrainische Stadt Trostjanez geliefert, um die dortige Stromversorgung zu unterstützen.